Cikkek főoldala » Ajánló

Cikkek: Ajánló

100. évforduló

1920. június 4. A trianoni béke aláírása
Az évfordulóhoz kapcsolódóan két könyvet szeretnénk Olvasóink figyelmébe ajánlani, amelyek könyvtárunkban is elérhetőek.

A Trebitsch-ügyirat

A Trebitsch-ügyirat : a Magyar Királyi Belügyminisztérium titkos dokumentumai Trebitsch Ignác nemzetközi kémről és kalandorról, 1930-1938.

A Turjánvidék Natura 2000 terület déli részének tájtörténeti elemzése

Megjelent Molnár Ábel Péter - A Turjánvidék Natura 2000 terület déli részének tájtörténeti elemzése.

Andrej Fatyejev - Világostól - Krímig

Andrej Fatyejev – Világostól - Krímig
(Egy magyarbarát orosz huszártiszt emlékeiből)

Antikvárium: Páskándi Géza - Beavatkozás

Kicsit visszamegyünk az időben, megkeresünk olyan régebbi kiadású könyveket, novellákat, amelyeket bátran ajánlunk az olvasni szeretőknek.

Az internet a kockázatok és mellékhatások tekintetében

„a fejlődés ellen nincs gyógymód” (Neumann János)

Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben

Örömmel értesítjük Olvasóinkat, hogy könyvtárunk értékes könyvadományban részesült:
az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben című huszonegy kötetes könyvsorozat hasonmás kiadása Magyarország kormányának ajándéka.

Boldizsár Ildikó: Mesekalauz úton lévőknek

Mesekalauz úton lévőknek : életfordulók meséi

Borzák Tibor - Rokonom, Petőfi

Petőfi Sándornak nincs egyenesági leszármazottja, édesanyja, Hrúz Mária, és édesapja, Petrovics István testvéreinek utódai viszont mindmáig köztünk élnek. Közéjük tartozik például Andrásfalvy Bertalan néprajztudós, illetve Hankiss Elemér szociológus is rokonnak tudhatta magát.

Dr. Mátyás Szabolcs, Mátyás-Kulcsár Éva: Magyar "óriásokról" gyerekeknek

Egy könyv, ami a "Ahol a zsenik bölcsője ring" kötet gyermemeknek szánt változata. Közel hatvan olyan magyar hírességről, tudósról, feltalálóról olvashatunk, akik nevéhez sok-sok esemény, találmány köthető.

Fekete Gyula, Szabó József János: Mozaikok Örkénytábor történetéből 1875 - 2015

Örkénytábor 140, a Magyar Királyi Honvéd Lovaglótanárképző és Hajtóiskola 85 éves történetére emlékezünk a kötettel.

Fekete István - Roráte

Olyanok ilyenkor a csillagok, mint az álmos gyerek szeme. Kicsit hunyorognak. És még nem tudják: sírásra vagy nevetésre nyíljanak-e, avagy aludjanak tovább. Hát, csak pislognak.
Enyhe az idő, a szél csak a kerítések mellett lézeng, ámbár elég hűvösen. Az ablakok néhol nézik már a hajnalt, néhol nem, és a csizmák nem kopognak a gyalogjárón, inkább csak cuppognak.
Néhol egy halk szó, néhol az se. Néhol csak árnyak járnak. Néhol kis lámpások imbolyognak és mutatják, hova kell lépni. Ámbár hiszen sár van mindenütt.
Az ég még sötét. A tegnap gondja, mintha még aludna, a mai még nem ébredt fel. S a falu csak tiszta önmagát viszi a hajnali misére.
Ajtó nem csattanik, kiáltás nincs.
A külső mozgás bekúszik a templomba s megnyugszik. Suttog egy kicsit, vár, s amikor már a gyertyák lángja is meggyúlik a várakozástól, felkiált az időtlen vágy: „Harmatozzatok égi Magasok”

Horthy Miklós - Emlékirataim

Évtizedeken keresztül súlykolt félrevezető információk tengerében, talán kicsit tisztább kép rajzolódhat(na) ki a kétkedők fejében, a most kiadott emlékiratok olvasása után.

Jankovics Éva: STROKE - Egy család regénye

Tisztelt Olvasó! Engedjék meg nekem, hogy mindjárt a könyvből származó Puskin idézettel kezdjem ajánlásomat. „Uram, ne vedd el épp eszem, inkább az éhség, a küzdelem…”

Jávorszky Béla Szilárd - A magyar jazz története

Korunkban a jazz a nyugati zenekultúra legjelentősebb improvizációs előadási gyakorlata.