Gramofon - 2020. tél

· Admin - 2020. December 04. 13:46

Megjelent a Gramofon zenei kiadvány 2020-as év téli száma, melyben klasszikus, jazz, nép- és világzenei írások, riportok, recenziók, ajánlatok olvashatók. Az új magazin már teljesen átalakult külsővel és belső tartalommal jelent meg. Ezzel egyidejűleg a honlapja is megújult, kibővített tartalommal olvasható.

A Gramofon oldaláról egy nem régiben indult Magyarjazz.hu hírportál nyitható, ahol koncertek, beszámolók, lemezajánlók, interjúk, jazz programajánlók olvashatók.

A tartalomból:

Esszé/Tanulmány

- Az akusztikus művészetek mostohagyermeke - a hangfelvétel - esztétika,  22. rész: A hangjáték - 2 (Ujházy László)
- Karel Burian hangfelvételei  (Szabó Ferenc Jáos)
- Beethoven 250 - Diabelli 2020  (Gyenge Enikő)
- Hermann Scherchen - "A zenét nem érteni kell, hanem hallgatni"  (Mesterházi Gábor)
- Az indiai zene misszionáriusa - Száz éve született Ravi Shankar (H. Magyar Kornél)

- A tökéletes élmény nyomában - Az illúzió minősége (Könyves Klaudia)

- Az elbűvölő szoprán (Lindner András)

- Thelonious Monk a középiskolában - A Palo Alto története (Máté J. György)

- A klasszicista jazz feltalálója - 100 éve született Dave Brubeck (Márton Attila)

Interjú/Mozaik

- Európa elvesztette öntudatát, önbizalmát - interjú Schiff Andrással (Gyenge Enikő)
- „Amíg képes vagyok adni a közönségnek, addig folytatom” - Frankl Péter zongoristabarátokról, kamarázásról, százas szériákról (Réfi Zsuzsanna)
- "Az oláhcigányok lelke a hallgatókban van" - Interjú Lakatos Mónikával (Bencsik Gyula)
- „Értékrendünk és örökölt zeneiségünk köt össze bennünket” - Oláh Krisztián és Oláh Kálmán Jr. (Bencsik Gyula)
- "A pandémiás időszakban még fontosabb Cziffra György példája" - Emlékév hazai és nemzetközi programsorozattal, rendhagyó fesztivállal - (Réfi Zsuzsanna)

Recenzió

Klasszikus zene, opera, jazz

Gramofon - 1996 óta a klasszikus zene és a jazz szolgálatában.

Gramofon - Klasszikus és jazz weboldal

Magyarjazz.hu - jazz hírportál, koncertek, beszámolók, lemezajánlók, interjúk, jazz programajánlók

Még nem küldtek hozzászólást

Hozzászólás küldése

Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztrált tagok értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj.

Még nem értékelték