Cikkek főoldala » Beszélgetések

Cikkek: Beszélgetések

Beszélgetés Kerékgyártó Gergely népzenésszel

Kerékgyártó Gergely népzenész-előadóművész Junior Prima Díj elismerésben részesült népművészet és közművelődés kategóriában, a díj átadására 2016. november 4-én került sor Budapesten.

Beszélgetés Kínáról

Csorba Renáta a táborfalvi általános iskola befejezése után Kecskeméten  az ÁFEOSZ Kereskedelmi és Közgazdasági Szakközépiskolában érettségizett 2006-ban, majd felvételt nyert az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karára kínai-japán-koreai szakra. Nemrég érkezett haza Kínából, ahol Európai Uniós ösztöndíjjal egy tanévet töltött a pekingi egyetemen.

Beszélgetés Kovács Attila vadőrrel

Kovács Attila 2001. óta az Örkény-Tábor Vadásztársaság hivatásos vadásza, a Táborfalvi Hagyományőrző Íjász Egyesület alapító tagja, jelenlegi elnöke.

A táborfalvi Könyvtár Baráti Kör Attila vezetésével járta be a Betyárdombi Tanösvényt. Következő alkalommal a 100 éves tölgyesben tettünk kirándulást.

Beszélgetés Magi Jánossal

Magi János a táborfalvi általános iskolában tanított 1975. szeptember 1-jétől nyugdíjazásáig, 1994-ig. 1975-től  1984-ig az iskola igazgatója volt.

Beszélgetés Magi Krisztiánnal

Nem mostanában volt a Zene Világnapja apropóján rendezett táborfalvi hangverseny a Művelődési Házban, amikor másokkal együtt Magi Krisztián is fellépett és megvillantotta hihetetlen rutinját, szakmai alázatosságát, visszahúzódó személyiségének egy darabkáját abban a pár perces emlékezetes improvizációjában a zongoránál ülve. Nem sokkal később leültünk elkészíteni az interjút, ami inkább lett egy kedélyes beszélgetés, mint szigorúan vett riport. A megjelenés sajnos azóta is csúszott az elmúlt hónapok aktuális hírei miatt – na de most végre eljött a publikálás ideje! (Almási Anikó)

Beszélgetés Mészáros József íróval

Mészáros József Az utolsó szerelem című novelláskötetét olvasva arra gondoltam, milyen jó volna személyesen is megismerni az írót! Mészáros József 1946-ban született Lajosmizsén, több szállal kötődik Táborfalvához, jelenleg Budapesten él.

Beszélgetés Molnár Juliannával

Molnár Julianna a táborfalvi általános iskolában tanított 1969-től nyugdíjba vonulásáig, 2005-ig.

Beszélgetés Nagy Jánosnéval

Nagy Jánosné Csinos Erzsébet 2006. óta Táborfalva község díszpolgára, 2009-ben KÓTA-díjban részesült kórusénekes és kórustitkár kategóriában.

Beszélgetés Nagy Jánossal

Nagy János építészmérnököt 2000-ben választotta Táborfalva díszpolgárává.
2010. április 8-án ünnepli Jani bácsi 85. születésnapját, szeretettel köszöntjük ebből az alkalomból!

Beszélgetés Nagy Viktorral

Nagy Viktorral egy budapesti kávézóban találkoztam egy álmos, esős napon. A borús időben a szokásosnál is morcosabb arcok rohantak a pesti utcákon, a lehangoló őszi kora reggelen Viktor mégis lelkesen mesélt a terveiről, szerepeiről, az Összpróba Alapítványról, az éppen tizedik évadát befejezett Kultkikötőről.

(Almási Anikó)

Beszélgetés Polyák Sárával

2020. szeptember 1-jével állt munkába Polyák Sára Táborfalván, a háziorvosi rendelőben. Szeret olvasni, így nemrég beiratkozott könyvtárunkba és lehetőségünk nyílt a beszélgetésre.

Beszélgetés Sponga Tamással

A magyar fotográfia napja alkalmából az egyik táborfalvi fotográfussal, Sponga Tamással beszélgetünk.

Beszélgetés Szikora Jánosnéval

Szikora Jánosné Csűrös Katalin 1961-től 1995-ig tanított a táborfalvi általános iskolában.

Beszélgetés Tóth Dávid szobrászművésszel

2023. május 26-án avatták fel Táborfalván Platthy József lovasszobrát. A mű alkotójával, Tóth Dávid szobrászművésszel beszélgetünk a szobor megszületéséről, valamint az alkotó művészi hitvallásáról.

Beszélgetés Török Bálinttal

Török Bálintot több mint 10 éve ismerem. Akkoriban kezdte az általános iskolát és nagypapájával gyakran eljöttek a könyvtárba könyveket nézegetni, társasjátékozni. Telt-múlt az idő, hébe-hóba jött Bálint könyvtárba, legtöbbször a kötelező olvasmányokért. Az utóbbi egy évben ismét többször hallok Bálintról és úgy tapasztalom, hogy élete a zenetanulás, a zenélés köré szerveződik.