Egy cikk 2001-ből - Könyvtári látogatás

Kedves Olvasóink!

A Táborfalvi Mozaik régi lapszámait nézegetve akadt a kezembe 2001-ből egy újságcikk, amely a könyvtár akkori helyzetéről szólt. A beszélgetést Végh Sándor készítette és akkor még távoli álomnak tűnt, hogy Táborfalvának korszerű, barátságos, az itt élő embereket szolgáló könyvtára legyen.

2019-ben közel 17 ezer kötet könyv áll Olvasóink rendelkezésére, ebből 15 ezer kölcsönözhető, a többi könyv és a folyóiratok helyben használhatóak. Irodai szolgáltatásaink: fénymásolás, szkennelés, faxolás, nyomtatás, internet-használat, számítógép-használat.
2004-ben a fenntartó  önkormányzat úgy döntött, hogy összevonja a községi és az iskolai könyvtárat és az általános iskola felújított, bővített épületében helyezi el. Könyvtárunk jelenleg is itt található.

Az olvasói elégedettségmérés azt tükrözi, hogy vannak még megoldásra váró feladataink:
több közösségi program, jobb elhelyezés, a közvetlen bejutás biztosítása a könyvtárba (parkolás is),
csendes, elmélyült olvasásra alkalmas hely (jelenleg zajos), az egyes funkciók különválasztása (gyermekrészleg, informatikai szolgáltatások, olvasóterem, helytörténeti gyűjtemény).
Bízom benne, hogy a közeljövőben lesz lehetőségünk mindezek megvalósítására!

Könyvtárunk szeretettel várja új Olvasóit!

Borsi Mária könyvtáros

A teljes cikk a képre kattintva olvasható (pdf)