Partneriskolai kapcsolat építése a Csurgay Franciska Általános Iskolában

· Admin - 2024. May 12. 18:55

Évek óta járnak diákjaink a Határtalanul Program keretében Erdővidékre, Erdélybe. A kirándulások során nagy szeretettel látják vendégül Őket a nagybaconi iskolában. Az évek során többször fogalmazódott meg bennünk, hogy nyissunk a nagybaconi iskola pedagógusai fele, hívjuk meg Őket vendégségbe. Az idei tanév során a Pusztavacsi Általános Iskolával közösen az említett ötletből megvalósított program lett. Április végén 9 fős nagybaconi delegációt fogadtunk, vendégül láttuk Pusztavacson és Táborfalván. Szeretném Önökkel megosztani a három napról keletkezett gondolataimat.

Hermán Attila intézményvezető úr írása itt olvasható >>

Borsi Mária Olvasóverseny

· Admin - 2024. May 12. 09:41

A Csurgay Franciska Általános Iskola 2024. április 11-én megrendezte első olvasóversenyét, melyet Borsi Máriáról nevezett el. Marika hosszú éveken keresztül nagyban hozzájárult diákjaink olvasóvá neveléséhez, a könyvek és a könyvtár megszerettetéséhez. Ezért, mikor 2023. májusában nyugdíjba vonult, iskolánk vezetése úgy gondolta, hogy nem engedi őt el végleg. Így született meg az ötlet, hogy évről évre, minden tavasszal megrendezésre kerül a Borsi Mária Olvasóverseny, melyen Marikát a zsűri tagjai között köszönthetjük.

Hermán Attila írása itt olvasható >>

Beszélgetés Szücs Gábor autodidakta festővel

· Admin - 2024. May 10. 20:14

Március végén nyílt meg és egy hónapon át volt megtekinthető Szücs Gábor önálló kiállítása a táborfalvi Jókai Mór Közösségi Színtér nagytermében.

Borsi Mária beszélgetése itt olvasható >>

Emléktábla-avató ünnepség

· Admin - 2024. May 10. 06:29

Nyolcvan éve fejezték be az örkénytábori templom építését

2024. május 9-én az egykori örkénytábori ökumenikus templom falán emléktáblát helyeztek el annak emlékére és tiszteletére, hogy 80 évvel ezelőtt, 1944 januárjában a katonák és a helyi lakosok összefogásával elkészült az az ökumenikus templom, amely az 1970-es évekig szolgálta a híveket.

A templomot később már nem látogatták a község lakói, problémát jelentett az állagmegóvás, végül a honvédség sportcsarnokká alakította át.

A megemlékezésen ünnepi beszédet mondott Latorcai Csaba, a Kereszténydemokrata Néppárt ügyvezető alelnöke, a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára és miniszterhelyettese, Nagy Andrásné, Táborfalva Nagyközség polgármestere, Nagy Bence, a Kereszténydemokrata Néppárt Táborfalvi Csoportjának elnöke, az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség alelnöke.

Reményik Sándor Templom és iskola című versét hallottuk Batonai Adél, Berki Bianka Luca és Govorkovics-Bartkó Bernadett 4. osztályos református hittanos tanulók előadásában. Láncos Attila 6. osztályos tanuló Reményik Sándor Templomok című versét mondta el.

Az ünnepség befejezéseként Isten szavát olvasta, hirdette és áldást mondott Szemők Andrea Nagytiszteletű Asszony, református lelkipásztor és Mészáros Csaba esperes plébános.

Közreműködött a Lajosmizsei Városi Kamarakórus.

A megemlékezés állófogadással zárult a Helyőrségi Művelődési Otthonban.

Az emléktáblát Balanyi Károly grafikus- és zománcművész készítette, melyet ezúton is szeretnénk megköszönni!

Köszönjük Serfőző László Helyőrség-parancsnok Úrnak, valamint a Helyőrség dolgozóinak és Táborfalva Nagyközség Önkormányzat munkatársainak, hogy támogatták és segítették az emléktábla elhelyezését.

Borsi Mária

Az ünnepségen készült képek a galériában láthatók >>