György László ultrafutó

György László Táborfalván élő ultrafutó az EMU (Egyesület a Magyar Ultrafutásért) szervezésében 2017. szeptember 29-október 1. között Balatonfüreden megrendezett 48 órás versenyen      kategóriájában 2. helyezést és korosztály rekordot ért el, az összesített versenyen a 10. helyen  végzett. Gratulálok György Lászlónak, további sikereket kívánok! Kérésemet teljesítve mondta el a futáshoz fűződő gondolatait.

Világéletemben szerettem a sportot, soha nem voltam egyesületnél, de mivel maximalistának tartottam magam, mindenben a legjobbra törekedtem. Például nyújtón 20-at, 30-at pörögtem, gyűrűn olyan gyakorlatokat végzek a mai napig is, mint a tornászok.

A futás számomra egy alapdolog. Minden sportoló fut, az állóképességet futással lehet megszerezni. Jelenleg 63 éves vagyok, első ultrafutó versenyem 57 éves koromban volt, 212 km, a Balaton körbefutása, ez az Ultrabalaton, három alakalommal teljesítettem a Balaton körbefutását.

Ultrafutásnak tekintik papíron az 50 km fölötti távot, én a 100 km fölötti versenyt tartom annak.         A csúcs a 48 órás és a 6 napos, de például a Spartathlon 36 órás verseny. Szőnyi Ferenc sporttársam  a Himalájában futott, egyedül ő ért célba az 5000 méter szintkülönbségű versenyen. De sorolhatnánk több versenyt is.

A futást az egyik legjobb sportnak tartom, 20-25 km után megvan a méregtelenítés, oxigénnel feldúsul az agy, a legjobb gondolatok 20-25 km után jönnek! Teljes felfrissülés, minden problémára     a legjobb megoldás jut eszembe. A futás a szívet, az érrendszert karbantartja, ez a legjobb a számomra.

Csak saját magam szórakoztatására, örömére futok.  A  versenyeken  való részvétel visszaigazolás számomra arról, hogy nincs nagy baj, szervezetileg rendben vagyok. Ugyanakkor természetesen a győzelemre törekszem, de a 100 %-ot soha nem adom ki magamból, csak 90-95 %-ot. Nem meghalni megyek a versenyre. Sok olyan sporttárssal találkozom ilyenkor az egész világból, akik hozzám hasonló életmódot folytatnak és hozzám hasonlóan gondolkodnak.

2010. óta veszek részt  versenyeken, korcsoportomban az első, második helyen vagyok. Főleg 24 órás versenyen és több országos bajnokságon (magyar, szerb, holland) vettem részt. Nagyon jó érzéssel tölt el, hogy mint amatőr versenyzőt a világ minden táján ismernek, büszke vagyok arra, hogy a világ legnagyobbjai gratulálnak az eredményeimhez.

Egész életemben egyetlen szponzorom volt, a táborfalvi önkormányzat képviselő-testülete, a holland versenyemet szponzorálta.

Szponzorok hiányában sajnos, maximum egy vagy két versenyre tudok eljutni anyagi okok miatt. Versenyzőtársaim öt-hat versenyen is részt tudnak venni, nekem erre nincs lehetőségem.   Világcsúcsot szeretnék futni, de ehhez szükségem lenne egy-két 24 órás versenyre, ahol több tapasztalatot tudnék szerezni. Ez most kiderült a 48 órás versenyen is, a megfelelő taktika kialakításához tapasztalatra van szükség.

Saját edzéstervem van, általában heti 150-180 km futás, futás közben 1200 normál és ugyanennyi hátsó fekvőtámasz, 1500-1800 guggolás. A nap többi részén gimnasztika és súlyzós edzés. Verseny előtt még intenzívebb edzést is beiktatok.

Versenyeredmények: http://statistik.d-u-v.org/getresultperson.php?runner=138140

2017. október 14.
Elmondta: György László
Lejegyezte: Borsi Mária

Fotó forrása: https://www.facebook.com/emu6day/photos/a.1433012283472608.1073741891.127686357338547/1433134003460436/?type=3&theater

György László 2022-ben elhunyt.